Image default

Nog meer opnamen van Webb-ruimtetelescoop vrijgegeven

Na de presentatie van de eerste beelden van de nieuwe Webb-ruimtetelescoop, afgelopen dinsdag, zijn nu ook gegevens vrijgegeven die tijdens de inbedrijfstelling van het instrument zijn verkregen.
De gegevens omvatten onder meer opnamen van de planeet Jupiter en beelden en spectra van diverse planetoïden, die zijn gemaakt om de instrumenten van de ruimtetelescoop te testen.
Ze tonen aan dat Webb niet alleen verre gasnevels en sterrenstelsels kan waarnemen, maar ook beter dan gedacht in staat is om de snel bewegende objecten in ons zonnestelsel te ‘bijbenen’.
Webb is ontworpen om objecten te kunnen volgen die zich zo snel verplaatsen als de planeet Mars – ruwweg 30 milliboogseconden per seconde.
Om te testen of de ruimtetelescoop ook echt aan deze eis kan voldoen, heeft hij verschillende planetoïden waargenomen, waaronder 6481 Tenzing.
De resultaten tonen aan dat Webb nog zinvolle waarnemingen kan doen bij objecten die ruim tweemaal zo snel bewegen als Mars.
Bovendien laten de beeldgegevens die hij van de heldere planeet Jupiter heeft verkregen meer details dan waarop was gerekend. Op een van de opnamen zijn zelfs de zeer zwakke ringen van de planeet te zien. (EE)
(Image Credit: NASA, ESA, CSA & B. Holler & J. Stansberry (STScI)

Ook interessant

NASA gooit maanplannen om: SpaceX en Blue Origin krijgen nieuwe kans

Rory

Jongere Dryas niet door meteoriet maar door vulkanisme veroorzaakt

Rory

Clarity-1 daalde af naar zeer lage baan om de aarde

Rory

Vervormde exoplaneet kort voor zijn einde

Rory

Lancering Falcon 9 met Crew13: fotoreportage

Rory

Titans vlakten mogelijk door ‘sneeuwval’ ontstaan

Rory