Image default

Eerste foto’s van planetoïde Bennu zijn binnen

Na een ruimtereis van twee jaar is NASA-ruimtesonde OSIRIS-REx begonnen met het maken van foto’s van zijn reisdoel: de 500 meter grote planetoïde Bennu.
De eerste beelden tonen een object dat qua vorm verbluffende overeenkomsten vertoont met de tweemaal zo grote planetoïde Ryugu, die momenteel door de Japanse ruimtesonde Hayabusa2 wordt verkend.
OSIRIS-REx werd gelanceerd op 8 september 2016 en zal op 3 december a.s. aankomen bij Bennu, die hij al tot op ruim 300 kilometer is genaderd.
De eerste acht opnamen van de planetoïde zijn vanaf die afstand gemaakt.
Tussen de eerste en de laatste opname is Bennu over iets meer dan een graad gedraaid.

Met behulp van een computeralgoritme zijn de beelden zodanig gecombineerd, dat er een foto van hogere resolutie is verkregen.
Het resultaat is scherp genoeg om grote rotsblokken op het oppervlak van de planetoïde te kunnen herkennen.
In december worden de eerste kleurenfoto’s van Bennu gemaakt.
Deze zullen meer informatie geven over de mineralogische eigenschappen van zijn oppervlak.
Uiteindelijk zal de ruimtesonde daarop neerdalen, om een bodemmonster op te pikken en in 2023 op aarde af te leveren. (EE)

Ook interessant

Superzwaar zwart gat ontsnapt uit sterrenstelsel

Rory

Marsmaantje Deimos mogelijk een wedergeboorte

Rory

Astronomen luiden noodklok over ‘satellietentsunami’

Rory

5 juli 2026: Landelijke Zonnekijkdag

Rory

Extreme verschillen ontdekt tussen ochtend en avond op exoplaneet

Rory

Sterrenloze waterstofwolk uit de oertijd van het heelal

Rory