Image default

Didymoon’ heet voortaan Dimorphos

De Internationale Astronomische Unie heeft de officiële naam goedgekeurd van de kleine satelliet van de 780 meter grote planetoïde Didymos, die het eerste doelwit van een planetoïden-afweermissie zal zijn.
Het ongeveer 160 meter grote ’maantje’ heet van nu af aan Dimorphos.
Voorheen werd dit object aangeduid met de bijnaam ‘Didymoon’. In juli 2021 zal NASA de Double Asteroid Redirection Test-missie (DART) lanceren.
Deze ruimtesonde zal in 2022 inslaan op Dimorphos, in een poging om diens omloopbaan om zijn grotere soortgenoot te veranderen.
Dit experiment is bedoeld om te onderzoeken of planetoïden zonodig voldoende uit koers kunnen worden gebracht om een botsing met de aarde te voorkomen.
De inslag van DART zal worden vastgelegd door de Italiaanse mini-ruimtesonde LICIACube, die samen met DART wordt gelanceerd.
Didymos en Dimorphos vormen overigens geen enkele bedreiging voor onze planeet.
In 2027 zal de Hera-missie van ESA de beide planetoïden onderzoeken, om meer te weten te komen over de massa en oppervlakte-eigenschappen van Dimorphos, en over de vorm van de krater die DART heeft geslagen.
Deze missie zal worden begeleid door twee ‘CubeSats’, waaronder Juventas die met behulp van radarapparatuur de inwendige structuur van Dimorphos gaat scannen. (EE)
(Image credit: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben)

Ook interessant

NASA gooit maanplannen om: SpaceX en Blue Origin krijgen nieuwe kans

Rory

Jongere Dryas niet door meteoriet maar door vulkanisme veroorzaakt

Rory

Clarity-1 daalde af naar zeer lage baan om de aarde

Rory

Vervormde exoplaneet kort voor zijn einde

Rory

Lancering Falcon 9 met Crew13: fotoreportage

Rory

Titans vlakten mogelijk door ‘sneeuwval’ ontstaan

Rory