Image default

Afstandsrecord in ons zonnestelsel is alweer gebroken

Er is weer een extreem verre ijsdwerg ontdekt in ons zonnestelsel.
Dat heeft zijn ontdekker, Scott Sheppard, tijdens een lezing voor het Carnegie Institution for Science bekendgemaakt.
Het object is 140 keer zo ver van de zon verwijderd dan de aarde en is daarmee het verst bekende lid van ons zonnestelsel.
Ook de vorige houder van het afstandsrecord, die de bijnaam Farout heeft gekregen, is door het team van Sheppard opgespoord.
De nieuwe recordhouder wordt voorlopig FarFarOut genoemd.
Welke omloopbaan FarFarOut doorloopt staat nog niet vast. Net als Farout beweegt het object zo langzaam dat het nog jaren kan duren voordat daar meer over bekend is.
Mogelijk kunnen de baanbewegingen van beide verre objecten straks meer informatie opleveren over het al dan niet bestaan van de hypothetische Planeet X of Planet 9 die zich nog in het buitengebied van ons zonnestelsel zou verschuilen. (EE)

Ook interessant

Clarity-1 daalde af naar zeer lage baan om de aarde

Rory

Vervormde exoplaneet kort voor zijn einde

Rory

Lancering Flacon 9 met Crew13: fotoreportage

Rory

Titans vlakten mogelijk door ‘sneeuwval’ ontstaan

Rory

Meeste waterstof op aarde zit verstopt in de kern

Rory

SterrenStof viert 65e aflevering met bijeenkomst bij Space Expo

Rory