Image default

Weer twintig snelle radioflitsen gedetecteerd

Australische astronomen hebben in een jaar tijd twintig snelle radioflitsen gedetecteerd – krachtige flitsen van radiostraling van buiten ons Melkwegstelsel.
Daarmee is het totale aantal detecties bijna verdubbeld (Nature, 11 oktober).
Snelle radioflitsen komen uit alle mogelijke hemelrichtingen en duren slechts een paar milliseconden. Astronomen weten nog niet hoe ze ontstaan, maar er komen enorme hoeveelheden energie bij vrij: ruwweg 80 keer de totale jaarproductie van onze zon.

De nieuwe detecties zijn gedaan met de Australia Square Kilometre Array Pathfinder (ASKAP), een relatief nieuwe array van radioschotels in West-Australië.
Ze omvatten onder meer de meest nabije en de helderste radioflitsen die tot nu toe zijn opgetekend. ASKAP is vanwege zijn grote beeldveld bij uitstek geschikt voor het opsporen van radioflitsen.

Ook interessant

Astronomen ontrafelen het geheime verleden van een merkwaardige ster

stipmedia

Apollo-monsters die in 1972 naar de aarde zijn gebracht bevatten ‘exotische’ zwavel

stipmedia

NASA-orbiter werpt nieuw licht op Mars-raadsel

stipmedia

Webb-ruimtetelescoop ontdekt gulzig superzwaar zwart gat in het verre heelal

stipmedia

Na honderd jaar zoeken hebben astronomen mogelijk voor het eerst donkere materie ‘gezien’

stipmedia

Voor het eerst zijn elektrische ontladingen gedetecteerd op Mars

stipmedia