Image default

Ruimtemissie naar planetoïde Psyche wordt uitgesteld

De ruimtemissie naar de metaalrijke planetoïde Psyche, die voor dit najaar gepland stond, wordt uitgesteld.
Dat heeft het Amerikaanse ruimteagentschap NASA bekendgemaakt. De oorzaak van het gedwongen uitstel ligt bij de late levering van de vluchtsoftware en testapparatuur van de ruimtesonde.
Hierdoor is er niet meer voldoende tijd om de noodzakelijke tests af te ronden vóór het einde van het lanceervenster op 11 oktober.
Het missieteam heeft meer tijd nodig om ervoor te zorgen dat de software tijdens de vlucht goed zal werken.
Hoe het verder gaat met de Psyche-missie is nog onduidelijk. Er wordt een onafhankelijke beoordelingscommissie ingesteld die de komende maanden de verschillende opties in kaart zal brengen.
Bij een lancering dit najaar zou de ruimtesonde in 2026 bij Psyche zijn aangekomen.
Ook in 2023 en 2024 zijn er lanceervensters, maar omdat de onderlinge posities van Psyche en de aarde dan zijn veranderd zal de ‘oversteek’ naar de planetoïde hoe dan ook langer gaan duren.
De aankomst is dan pas in 2029 of 2030. Ook is onduidelijk wat er gaat gebeuren met de twee kleinere projecten die met de Psyche-missie zouden meeliften: de Janus-missie die tot doel heeft om tweeling-planetoïden te onderzoeken en een test met een hogesnelheids-lasercommunicatiesysteem.
NASA evalueert momenteel de opties voor beide projecten. (EE)
(Image Credit: SSL/ASU/P. Rubin/NASA/JPL-Caltech)

Ook interessant

NASA lanceert ruimtemissies om de zon en de oorsprong van het heelal te bestuderen

stipmedia

Extreem hevige, hete uitbarsting waargenomen van nova buiten de Melkweg

stipmedia

Nieuw onderzoek laat zien dat Kuipergordelduo mogelijk een trio is

stipmedia

De eerste supernova’s in het heelal produceerden waarschijnlijk water

stipmedia

Webb-ruimtetelescoop ‘ontleedt’ atmosfeer van ster-loze ’super-Jupiter

stipmedia

NASA schakelt twee instrumenten van de Voyagers uit om hun missie te verlengen

stipmedia