Image default

Ook ESA stuurt nieuwe ruimtemissie naar Venus

De wetenschappelijke programmacommissie van het Europese ruimteagentschap ESA heeft vandaag groen licht gegeven aan de Venus-missie EnVision.
De ruimtesonde zal op zijn vroegst in 2031 worden gelanceerd en in een polaire baan om de planeet worden gebracht.
EnVision zal samenwerken met de recent aangekondigde NASA-missies DAVINCI+ en VERITAS.
Tezamen moeten de drie ruimtesondes een compleet beeld van de planeet geven, van haar kern tot aan de buitenste begrenzing van haar atmosfeer.
Op die manier hopen wetenschappers erachter te kunnen komen waarom Venus zo anders is geëvolueerd dan de aarde.
EnVision bouwt voort op de missie van de zeer succesvolle Venus Express (2005-2014), die was gericht op atmosfeeronderzoek, maar ook een paar mogelijke vulkanische hotspots op het planeetoppervlak opspoorde.
De nieuwe Europese Venus-sonde zal, net als NASA-voorganger Magellan dertig jaar geleden, radarbeelden van het oppervlak van Venus gaan maken, maar dan met een beduidend hogere resolutie. (EE)
(Image Credit: ESA/VR2Planets/DamiaBouic)

Ook interessant

Opvlammend zwart gat jaagt ultrasnelle ‘winden’ aan

stipmedia

Astronomen verfijnen de uitdijingssnelheid van het heelal en verdiepen daarmee een kosmisch raadsel

stipmedia

NASA voltooit bouw van Nancy Grace Roman-ruimtetelescoop

stipmedia

Astronomen ontdekken een van de grootste draaiende structuren die ooit in het heelal zijn gezien

stipmedia

‘Super-Jupiters’ lijken niet per se op Jupiter

stipmedia

Geografisch onderzoek lost 2700 jaar oud raadsel rond een zonsverduistering op

stipmedia