Image default

De eerste Juno-opnamen van Jupitermaan Ganymedes zijn binnen

eerste Juno-opnamen Jupitermaan Ganymedes
Image credit: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS

De eerste close—ups die de ruimtesonde Juno van de grote Jupitermaan Ganymedes op 7 juni jl. heeft gemaakt zijn binnen.
De twee opnamen, de ene gemaakt met een ‘echte’ camera (JunoCam), de andere met een navigatiecamera, laten veel details zien, waaronder kraters en mogelijke tektonische breuken.
De beelden zijn vastgelegd van een afstand van ongeveer duizend kilometer.
Het is voor het eerst in bijna 21 jaar dat we Ganymedes van zo dichtbij kunnen zien.
Bij de JunoCam-opname, die bijna een compleet halfrond van de met ijs bedekte maan toont, is gebruik gemaakt van een groenfilter.
Als later ook de rood en blauw gefilterde opnamen van deze camera zijn aangekomen, zullen beeldexperts de drie kunnen samenvoegen tot een kleurenfoto.
De opname van de navigatiecamera toont de nachtzijde van Ganymedes, die zwak wordt aangelicht door licht dat door Jupiter is verstrooid.
De komende dagen zal Juno nog meer opnamen van zijn scheervlucht langs de Jupitermaan naar de aarde overseinen. (EE)
(Image credit: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS)

Ook interessant

Astronomen ontdekken een van de grootste draaiende structuren die ooit in het heelal zijn gezien

stipmedia

‘Super-Jupiters’ lijken niet per se op Jupiter

stipmedia

Geografisch onderzoek lost 2700 jaar oud raadsel rond een zonsverduistering op

stipmedia

Essentieel aminozuur ontdekt in materiaal van planetoïde Bennu

stipmedia

Bijna-aanvaring met twee hete sterren liet even buiten ons zonnestelsel sporen achter

stipmedia

Meteorenstorm van de maan in december 2032?

stipmedia