unawe  EuSpSo.png

 Vallendesterren  Eurekashop be

 

pilarsofcreation

Wat heeft een sterrenwacht je te bieden?

  • Sterrenwachten organiseren vaak lezingen, workshops en presentaties
  • ze delen hun passie voor sterrenkunde, weer en ruimtevaart graag met jou
  • bekijk de melkweg en bijvoorbeeld gasnevels eens door een grote telescoop
  • ze helpen jou als geïnteresseerde graag op weg
  • je krijgt er tips over het gebruik van een telescoop of ruimtefotografie
  • je kunt er als vrijwilliger de nodige kennis(sen) op doen

Neem gerust contact op met de sterrenwacht bij jou in de buurt - of ga eens langs!

 

Middelburg

Stichting Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg is opgericht in 1967 en dit jaar vieren we ons  vijftigjarig jubileum. Daarmee zijn we de oudste volkssterrenwacht van Nederland die doorlopend actief is geweest én die voor de volle 100% op vrijwillige basis werkt. Onze vrijwilligers geven lezingen, bedienen telescopen,
Wij gaan uitbreiden met een museum over de uitvinding van de telescoop (Middelburg, 1608 door Hans Lipperhey) én over de grote gevolgen van die uitvinding voor onze kijk op het heelal. In het museum komt niet alleen een aantal historische telescopen te staan, we gaan vooral ook het verhaal vertellen van de geschiedenis van de sterrenkunde.

FotoJanKoeman2010 02 01 ZVUcursus 4Grote telescoopOmdat het een museum moet worden waar van alles te leren en te doen is, willen we een aantal opstellingen ontwikkelen die interessant zijn voor kinderen. Hoewel we veel kennis in huis hebben, is het toch belangrijk dat we ons team versterken met mensen die software kunnen ontwikkelen en die verstand hebben van multimedia.

Interactieve opstellingen die we voor ogen hebben zijn o.a.: het Newton Experiment (lichtbreking door een prisma), werking van een Hollandse Kijker, werking diafragma, navigatie aan de hand van sterren. Daarnaast willen we een korte film maken over de uitvinding van de telescoop.

Onze sterrenwacht kan altijd vrijwilligers gebruiken, want we zijn een zeer actieve club.

Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen
Helm 3,
4331CD Middelburg

Contactpersoon: Rijk-Jan Koppejan
Email: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Weersverwachting

Tweets over sterrenkunde

Contact

Stip Media

Louise de Colignystraat 15 

1814 JA Alkmaar

+3172 531 49 78

info@zenitonline.nl